Dlaczego nam na tym zależy: Produkty jednorazowego użytku nie są obecnie przystosowane do obiegu zamkniętego ze względu na wytwarzanie odpadów po zakończeniu ich użytkowania. Przepisy dotyczące produktów jednorazowego użytku są zaostrzane, podczas gdy technologie i systemy zarządzania potrzebne do osiągnięcia pełnego obiegu zamkniętego nie zostały jeszcze opracowane.
Nasz cel: Naszym celem jest, aby do 2030 r. 70% naszych produktów zawierało materiały pochodzenia biologicznego lub pochodzące z recyklingu. Chcemy ocenić nasz asortyment produktów, zakłady produkcyjne i postępowanie biznesowe, aby wzmocnić naszą koncentrację na gospodarce o obiegu zamkniętym. Osiągamy to poprzez recykling odpadów i włączanie materiałów pochodzących z recyklingu do naszych produktów. Innowacje i partnerstwa są dla nas niezbędnymi środkami.
Działamy w czterech głównych obszarach:
Kontynuujemy przywracanie do obiegu odpadów z naszych własnych zakładów produkcyjnych poprzez recykling.
Naszą ambicją jest włączenie do naszych produktów materiałów pochodzących z recyklingu, aby zminimalizować wpływ na środowisko podczas produkcji, konsumpcji i utylizacji.
Tworzenie istotnych zmian i zwiększanie obiegu zamkniętego wymaga współpracy z klientami i innymi partnerami wiedzy.
Jesteśmy członkiem zarządu DAKOFAs (Waste and Resource Network Denmark).
We współpracy z Nordic Microfiber uruchomiliśmy system odbioru ścierek i mopów z włókien. Celem jest utrzymanie ścierek i mopów w obiegu, tak aby materiały zyskały nowe życie w nowych produktach. Dowiedz się więcej.
Współpracujemy z Politechniką Duńską (DTU) przy projektach studenckich.
Opracowaliśmy „kurtkę rozgrzewającą” z materiału mono, która zostanie przetestowana i dostosowana wspólnie z dwoma duńskimi szpitalami.
Jesteśmy partnerami w projekcie Trace IM4 - CircleHealth, mającym na celu wzmocnienie gospodarki o obiegu zamkniętym w duńskich szpitalach. Współpracujemy z trzema regionami Danii i różnymi instytucjami badawczymi.
W miarę ciągłego ulepszania naszych danych, nasz cel, jakim jest osiągnięcie w 2030 r. 70% produktów zawierających materiały pochodzenia biologicznego lub materiały pochodzące z recyklingu, pozostaje niezmienny.